Чакри

Чакри – це ті енергетичні центри, через  я кі енергія Космосу потрапляє в людське тіло. Практика "Йоги в повсякденному житті" може пробудити ці центри, які проявляються в кожній  людині.

Є вісім основних чакр, і кожна пов'язана з деякими аспектами нашого існування [1].

Муладхара чакра – Кореневий центр

Свадхістана Чакра - центр внизу живота

Маніпура Чакра – Пупочний центр

Анахата Чакра - центр Серця

Вішуддхі Чакра – Горловий центр

Aгья Чакра – Міжбровний  центр

Бінду Чакра – центр  Луни

Сахасрара Чакра – Коронний  центр

Є багато центрів, розташованих по всьому тілі,  їх енергія і вібрація відрізняються відповідно до  їх розташування і якостей.

Чакри мають значний вплив на декількох рівнях нашого існування.

Перший рівень  - фізичний. На тому місці в тілі, де розташована  чакра є залози, органи і нерви, які можуть бути активовані через дихальні вправи, медитації, асани і мантри.

Другий рівень  - астральний.  Вібрації і потік енергії чакр впливають на нашу свідомість, а також на наше фізичне здоров'я. Неправильне харчування, погана компанія і негативні думки зменшують або блокують енергію чакр, що може призвести до порушення свідомості і хвороби тіла.

У своєму природному стані, енергія чакри рухається в напрямку за годинниковою стрілкою. З невеликою практикою ми можемо відчути випромінювання чакри  за допомогою нашої долоні і визначити напрямок обертання. Ми можемо впливати на обертання чакр, помістивши руку близько одного сантиметра над частиною тіла, де розташована чакра і рухати рукою в напрямку    за годинниковою стрілкою протягом декількох хвилин.

Третій рівень є духовний рівень,  який  наділяє нас інтуїцією, мудрістю і знаннями. Енергія,                  яка пробуджує всі  чакри називається Кундаліні. "Кундал" означає  змію, тому ця енергія також відома як "сила змії". Підняття Кундаліні - це процес пробудження свідомості. Свідомість розширюється, посилюються розуміння і ясність та збільшується життєва енергія. Пробудження Кундаліні означає звільнення від неуцтва, ілюзії і коливання думок, а також розвиток мудрості, самодисципліни і самоконтролю.

П'ять чакр, пов'язані зі звичайним  людським буттям, розташовані вздовж хребта. Три Божественні Чакри розташовані в голові. Їх вібрації і енергії ведуть нас по шляху духовного розвитку. Чакри,                   які пов'язані зі свідомістю тварин, розташовані  від пальців ніг до куприка, де починається хребет. Для того, щоб не стимулювати і не пробуджувати нашу нижчу природу (яку ми, як люди, вже подолали), ми ніколи не повинні концентруватися на цих чакрах.

На духовному шляху ми стикаємося з усіма нашими внутрішніми якостями і характеристиками, поки вони не будуть повністю очищені . В Aгья Чакрі ми досягаємо самопізнання. У Бінду чакрі ми відчуваємо безсмертя Атми(Я), а в Сахасрара чакрі -  розкриття Вищої Свідомості і відбувається єднання особистості з Божественним  Я. Як люди, ми маємо унікальну можливість в житті піднятися до Вищої Свідомості і досягти знання Божественного. "Йога в повсякденному житті"                      і  " Медитація Самоаналізу " показують нам шлях.

Символи і якості восьми основних чакр:

Кожна чакра всередині людського тіла має відповідний символ, мантру і колір, а також відповідний елемент, пелюстки лотоса, тварину  і божество. Ці символічні зображення ілюструють якості кожної Чакри. Такі символи допомагають нам відкрити і інтуїтивно відчувати в медитації, різні атрибути чакр. Повторення мантри, що відноситься до відповідної  чакри пробуджує                             і зміцнює енергію чакри.

[1]

Для більш глибокого знання чакр і кундаліні слід  звернутися до книги

 

Чакри і Кундаліні – Приховані сили у людині, автор Парамханс Свамі Махешварананда