Останні тижні серпня в присутності Його Святості Вішвагуру Махешваранандаджі були безперервним святкуванням садхани (практики), сатсангу (духовних лекцій) і свят Ракшабандан і Джанмаштамі.

Вже більш ніж 20 років Стрілки Ашрам в Чеській республіці надає місце для проведення семінарів і ретритів для практикантів системи «Йога в Повсякденному Житті» з багатьох країн світу.

Присутність таких Святих Вчителів, як Дармсамрат Свамі Мадаванандаджі і Його Святості Вішвагуруджі, зробила ашрам визначним місцем паломництва, матхіратха.

Впродовж останніх тижнів літа прекрасне природнє оточення зелених лісів і лугів дало можливість для відновлення і розвитку духовним шукачам.

 DSC3967

Після закінчення серії лекцій про Прану, яку розглядали на початку європейських літніх таборів, Вішвагуруджі обрав тему «Раджа Йога». Раджа Йога – це шлях правителів, які мають здібності і короля, і практикуючого йогу одночасно. Ці здібності роблять їх власника спроможним діяти безпечно в світі і нести мудрість йоги іншим. Король повинен ідеально управляти своїми «громадянами тіла» - почуттями, емоціями і внутрішніми функціями – і не бути обманутим ними. Раджу, правителя, можна легко поважати, але «повага» до диктатора працює лише тоді, коли люди опиняються під зовнішнім тиском.

Шлях Раджа Йоги в багатьох моментах переплітається з іншими шляхами йоги – Карма, Бхакті й Г'яна – шляхами безкорисливої діяльності, відданості й знання відповідно. Раджа Йога – повне знання для отримання найвищої духовної правди, як підсумував Ріші Патанджалі. Вона включає в себе вісім ступенів практики - аштанга йога. Серед багатьох аспектів Раджа Йоги Вішвагуруджі виділив фундаментальні принципи ахімси (не насилля) і сат'ї (правдивості).

Під час семінару, 15 серпня, в честь Дня народження Його Святості Вішвагуру Свамі Махешваранандаджі віддані виразили Йому свої найкращі побажання. Потоки відданих лилися протягом багатьох годин в прекрасному парку ашраму. Кожен хотів особисто побажати Вішвагуруджі довгого життя і міцного здоров'я.

 DSC2396 c1

У вечір Джанмаштамі, День народження Крішни, для тих дітей, які вперше йдуть до школи цього року в вересні, була проведена церемонія самскара (ініціація). Вішвагуруджі благословив їх хорошими побажаннями й подарунками.

Джанмаштамі – свято світла, захисту і щастя. Коли Бог інкарнує на Сході, його обов’язком є захищати дхарму (праведний обов’язок) і боротися проти адхарми. Народження Крішни відзначили також традиційною індійською виставою у виконанні дітей, які зобразили події, що супроводжували народження і ранні роки Шрі Крішни.

 DSC2469

У програмі також взяли участь двоє Махамандалешварів - учнів Вішвагуруджі. Свамі Вівекпурі з Загребу, Хорватія, давав лекції протягом семінару, а Свамі Г'янешварпурі виступив з промовою з нагоди Джанмаштамі.

http://www.swami-maheshwarananda.org/news/296-farewelling-european-summer-in-strilky-ashram