Дослідження технік йогівського дихання

Дослідження, проведене в Гімалаях, показало, що йогівське дихання підвищує рівень кисню в крові на висоті 3650 метрів.

 

У вересні 2018 року було проведене міжнародне пілотне проспективне когортне дослідження на висоті 3650 м в Індійських Гімалаях. Метою цього дослідження було проаналізувати вплив йогівського дихання - нової версії Бхуджанґіні Пранаями, створеної Парамхансом Свамі Махешваранандою, автором системи "Йога в повсякденному житті".

Протягом трьох днів вимірювань, після практики цієї йогівської техніки дихання на висоті 3650 м, рівень кисню в крові збільшився до 93% з 89%.

Таким чином, це дослідження підтвердило, що модифікована техніка Бхуджанґіні Пранаями підвищує рівень кисню в крові відносно звичайного дихання.

Спатенкова В., Беднар Р., Оравкова Г., Мелічова А., Куріщак Е .: Йогівське дихання в гіпобаричному середовищі: дихальні вправи та їхній вплив на гіпобаричну гіпоксію та частоту серцевих скорочень на висоті 3650 м.

Дослідження було представлено на Міжнародній конференції Всесвітньої Ради Миру Шрі Свамі Мадхавананди та Йоги в повсякденному житті у Брно, Чеська Республіка, 8 вересня 2021 р. (посилання на статтю)
Повне дослідження: Journal of Exercise Rehabilitation 2021,17(4):270-278 - стаття.