7 березня 2016 року Прага була свідком святкування важливого індійського духовного свята – Маха Шиваратрі. Вечірню програму у відомому Палаці «Люцерна» очолював прославлений індійський духовний учитель і автор системи «Йога в повсякденному житті», Його Святість Вішвагуру Махамандалешвар Парамханс Свамі Махешварананда.

 DSC6417

Програму представив Вівек Оджха, Голова Ради Вішва Гуру Діп Хінду Мандір - Чеського індуїстського співтовариства (головний організатор разом з асоціацією «Йога в повсякденному житті» в Празі). Він пояснив значення і сенс Маха Шиваратрі.

Потім на сцену вийшов Хінек Кмонічек, Голова департаменту зарубіжних справ Адміністрації Президента Чехії (і колишній посол Чехії в Індії). Захід проходив під його егідою. Його промова висвітила три роки, які він провів в Індії в якості посла Чехії в Делі, широке коло чесько-індійських відносин, а також важливість особистих і духовних аспектів життя для кожного, хто коли-небудь контактував з Індією.

Іншими почесними гостями були представники індійського посольства в Празі, зокрема другий секретар Раджеш Шарма; сан’ясіни ордену Пурі, Садхві Анубаві і Садхві Парваті; та інші діячі й друзі з Чехії, інших європейських країн, Індії, Канади і т.д.

Вішвагуруджі Махешварананда розповів великій аудиторії Великого залу про важливість духовності та особистісного розвитку кожного з нас, незалежно від індивідуального віросповідання. Поклоняємось ми Крішні, Шиві, Ісусу чи Будді - Бог один.

Під час церемонії поклоніння Господу Шиві, який представляє універсальну, або космічну, свідомість, Вішвагуруджі також побажав багато миру, гармонії і любові людям з Праги, Чеської Республіки й усього світу.
Програма включала два танцювальні виступи «Бхаратанат’ям» у виконанні Бхакті Деві, а також співання мантр з музичним виступом Мантра Ананда Бенд.

 DSC6962

Сотні глядачів взяли активну участь в програмі, виконуючи обряд Абхішеку, щоб вшанувати Господа Шиву. Учасники покидали свято, сповнені внутрішнього миру і оновленої мотивації працювати над своєю внутрішньою трансформацією і прогресом на духовному шляху.
Була у вас можливість прийняти участь в святкуванні цього року чи ні, ви вже можете планувати наступне свято Шиваратрі 2017 року в Празі.

посилання на орігінал