Карма Йога

Карма Йога є шляхом  дії. Мова йде про закон причини і наслідку. Кожна дія має відповідний вплив, на тіло, розумі свідомість. Наслідок дії залежить від етичного значення та наміру, з якимвін був завершений.

Слово "Карма" означає "виконувати, діяти". Будь-яка ментальна чи фізична дія називається Кармою. Карма, як слово, використовується для описування наслідків дії, таким чином слово також застосовується до Універсального Закону Причини і Наслідку.

Все, що ми робимо, говоримо або думаємо, призводить до появи ефекту, який свого часу повернеться до нас у повній відповідності з цим законом наслідку. Те, що ми називаємо "поталанило" є результатом наших попередніх хороших дій, і те, що постає перед нами як лихо - лише відлуння минулих негативних дій.

Таким чином, події майбутнього не виникають випадково, а насправді викликані наслідками наших попередніх і теперішніх дій. Отже, наша доля визначена нашоюКармою. Ціль стріли, що вилетіла з лука,  фіксована і передбачувана, якщо її, звичайно, не відхилить, або виправить інша подія. У практиці "Йога в повсякденному житті", позитивним мисленням, мудрістю і самовідданим служінням ми можемо зменшити і змінити результати нашихКарм і поступово спрямовувати свою долю до позитиву.

Наша нинішня ситуація є результатом наших минулих вчинків, наші теперішні дії визначатимутьнаше майбутнє. Після того, якзрозуміємо це, ми більше не зможемо звинувачувати нікого за те, що відбувається з нами, та повністю візьмемовідповідальність за самих себе.

Є два типи Карми:

  • Сакама Карма - егоїстичні дії
  • Нішкама Карма - безкорисні дії

Егоїстичні думки і дії поглиблюють дуальність між "моє" і "твоє". Однак, безкорисність  веде нас вище і за межі нашого маленькогоего, до єдності з усім сущим. Сакам Карма зв'язує нас з Чорасі КаЧакрою (Колесо смерті і відродження). Нішкама Карма звільняє нас від цього.

В Індії дощ, дерево, річка і Святий - всі вважалися символами самовідданості. Дощ іде на благо всіх: людей, природи і тваринпорівну. Дерево пропонує свою тінь всьому, що шукає притулок і дає свій солодкий плід, навіть тим, хто жбурляє каміння в нього, щоб плід впав донизу. Річка також для всіх. Олень втамовує свою спрагу в тій самій річці, що й тигр, і Святий дає благословення для всіх без розрізнення.

Нішкама Карма - спосіб уникнути створення нової карми і, можливо, навіть усунути попередні карми. Пропонувати розуміння, прощення і допомогу є самовідданими діями, які звільняють нас від циклу Карми.