Загреб мав велику честь знову приймати Вішвагуру Махамандалешвар Парамханс Шрі Свамі Махешваранандаджі, засновника системи «Йога в повсякденному житті».

Візит Вішвагуруджі до столиці Хорватії був відзначений рядом дуже цікавих програм і зустрічей, починаючи з публічної лекції під назвою "Йога для більш здорового та щасливого життя" в готелі Загребу «Вестін».
Разом з іншими офіційними гостями, лекцію відвідав посол Індії в Хорватії  Його Високоповажність Сандіп Кумар. Він звернувся до аудиторії: "Я знав, що Хорватія має великий інтерес до йоги, але моє враження стало ще більшим, коли я побачив, яка кількість людей зібралася тут сьогодні ввечері. Я в захваті від того, з яким відношенням ви, люди, підходите до поширення йоги і зближення культур і народів. Я розумію, чому Хорватія в числі перших країн, які підтримали святкування першого Міжнародного дня йоги в червні цього року. "
Зал готелю «Вестін» тієї ночі став місцем, де жителі Загребу мали змогу отримати від істинного джерела йоги відповіді на питання про щасливе життя та міцне здоров’я.

Лекція надихнула багатьох людей  розпочати практику йоги. Комплексна програма продовжилась  у вихідні і включала в себе практичні семінари, інші лекції, а також сатсанги з Вішвагуруджі в оточенні прекрасної природи парку Єленовак.

На своїх надихаючих сатсангах Вішвагуруджі зазначив "закон множення", який керує всіма нашими вчинками і діями, як позитивними, так і негативними. Він привів приклад каменю, який використовують для будівництва Ом Ашраму в Джадані. Це рідкісної властивості камінь, вагою від 20 до 30 тонн кожен. Потрібно  близько 500 000 рупій, щоб купити і транспортувати його до Ашраму.  Але ця вартість підтримує не тільки власників кар'єру. Вона також надає підтримку робітникам та їхнім сім’ям, працівникам автозаправної станції, водіям вантажівок, уряду, який отримує податки, і так далі.

Тож цілком можливо, що через хороший намір піклуватися про інших, підтримка надається сотням і тисячам людей. Так само, вчинки з негативними та егоїстичними намірами принесуть багато ускладнень в життя багатьох людей. Таким чином, ефекти ваших вчинків множаться в залежності від вашого початкового наміру, який має позитивну чи негативну мету, і ваші дії будуть породжувати відповідну карму.

Шановний державний діяч, Його Високоповажність Будимир Лончар зустрівся з Вішвагуруджі під час свого візиту до Загребу. Вони розмовляли більше години та обговорили питання миру і організації майбутньої Конференції миру в Організації Об'єднаних Націй у Відні.

Сатсанг в Ашрамі Загребу, проведений в атмосфері дружби і сімейної гармонії, був, як зазвичай, основним моментом всієї поїздки.

Візит в Загреб закінчився святкуванням Міжнародного дня миру біля Дерева миру, посадженого з нагоди Всесвітнього саміту миру, який проходив в Загребі в 2005 році. Дерево було посаджено  десять років тому особисто Вішвагуруджі в парку Вйекослав Майер. Молитву за мир, присвячену дереву, Вішвагуруджі почав зі слів: "Поки людина не почне бачити себе в кожній істоті на Землі, у світі не може бути миру." 

 IMG 3777-2 DSCF5388  DSC4548  DSC4702

посилання на орігінал