Його Святість Вішвагуру Махешваранандаджі після уїкенд-семінару в Україні, продовжив свою подорож до Європи з семінаром у Вепі, Угорщина.

Як і завжди, на своїх семінарах та лекціях, Вішвагуруджі ділився милістю та мудрістю Шрі Алакхпурджі Сіддхапітт Парампара на міжнародному семінарі у Вепі.

 DSC0981

«Звук є прояв Бога» - nada rupa parabrahma.

«Ми резонуємо самі по собі, все навколо нас резонує та впливає на нас. Наприклад, сумні новини можуть відразу створити погану атмосферу та поганий настрій. Навіть не розуміючи резонансу, ми під його впливом. Наприклад, вплив резонансу від класичної музики. Так само пробуджується і резонанс духовності». Все це Вішвагуруджі розповідав у своїй натхненній лекції.

Тема однієї частини семінару полягала в особливому резонансі та в силі слів. Сваміджі також переклав та пояснив чудовий бхаджан (духовна пісня) одного з учнів Шрі Махапрабхуджі, Шрі Шівананд Пурі:

ŚABDA SANEHĪ MHĀRĪ, JĀTRĀ MHĀRA HELĪ

ŌR NA ĀVE MHĀRE DĀY, DĀY MHĀRĪ HELĪ

Вішвагуруджі пояснив, що shabdaban – це та сила слів, яка може бути як благословенням так і  прокляттям; та shabdateer - це «стріла», спрямована словами. Жорстокі слова можуть завдати іншим болю – тому, перш ніж щось казати, потрібно ретельно обмірковувати і, якщо необхідно, відфільтрувати слова.

Практика мантри також є формою використання сили слів.

«Коли мудра людина зустрічається з іншою мудрою людиною, то вони говорять про мудрість. Коли віслюки збираються разом, вони штовхають або кусають один одного. Ті, хто має мудрість, можуть розповідати про мирські речі, але в цих словах можна почути мудрість».

Посилання на міжнародний сайт