З 18 по 21 жовтня 2018 року усі, хто зацікавлені та практикує йогу насолоджувались найочікуванішою подією – уїкенд йога-семінаром з Вішвагуруджі.

18-го жовтня, в Києві, в Inveria Flow Space, відбулася перша публічна лекція, на якій Вішвагуруджі, розповів про те, як було створено Всесвіт. Сваміджі також зробив наголос на тому, як важливо залишатися з одним майстром на все життя і дав вказівки щодо практики медитації.

181020 SwCk 1

У п’ятницю, в Шрі Алакхпуріджі ашрамі в місті Черкаси, вечірня програма семінару розпочалася з виступу дітей, які виконували деякі йога асани.

181020 SwCk 4

Вішвагуруджі наголосив, що діти – це культура завтрашнього дня, і тому дуже важливо навчати їх належним чином.

181020 SwCk 6

181020 SwCk 7

Наступного дня всі учасники семінару разом виконували Bari Khatu Pranam. Сваміджі розповів, що в селі та ашрамі Bari Khatu (в штаті Раджастхан, Індія) духовна сила Шрі Діп Нараян Махапрабхуджі та Шрі Девпуріджі дуже концентрована і що, практикуючі Bari Khatu Pranam, пов'язані з Шрі Алакхпуріджі Сіддха Пітт Парампара (лінія).

181020 SwCk 3

Під час семінару Вішвагуруджі підкреслив важливість в збалансованому утриманні п’яти елементів (таттв) нашого тіла (простір, повітря, вогонь, вода, земля), вживаючи органічну вегетаріанську їжу, практикуючи асани та пранаями, а також ведучи здоровий спосіб життя можна уникнути раку та інших захворювань.

За допомогою, елементу простору, Акаша, що знаходиться в середині тіла, так і навколо нього, передається не тільки інформація, вібрації тощо, а також всі віруси та бактерії.

Іншим ключовим елементом для здоров'я є Вайю татва (повітря), яка виконує ту саму роль, що і Акаша.

Вогонь (Агні) це джерело світла, – підкреслив Вішвагуруджі. Він дає духовне світло: ясність і мудрість. Є і інший вогонь, що йде від гніву та агресії, він походить від невігластва. Вогонь гніву вбиває найкращі якості нашої свідомості та руйнує наше середовище. Є багато різновидів Агні – це вогонь травлення всередині людини, вогонь домашнього вогнища, вогонь на вівтарі, вогонь кремації тощо.

Джал (вода) - це життя. Там де є вода, є можливість життя. Її найбільше всього в тілі людини і вона також передає інформацію.

Прітхві, елемент землі, відповідає за структуру тіла (кістяк, мускули, волосся, шкіра, зуби тощо).

У неділю ввечері Вішвагуруджі провів чудову медитацію, що вела учнів до єдності з собою та самопізнання.

181020 SwCk 8

Посилання на міжнародний сайт