Сімхаста Кумбха Мела буде проходити в квітні і травні цього року в місті Удджайн, в центральному індійському штаті Мадхья-Прадеш. Але Удджайн - це не просто місто, а священне місто спадщини Мокшадаїні індійської культури.

Мокшадаїні відноситься до Богині-Матері, або Божественної Матері. Як святе місто, вже більше двох тисячоліть Удджайн прославляє доблесть короля Вікрамадіт’ї. Воно блискуче описане в народній поезії високо шанованого святого, поета Каві Кулгуру Калідаса.

У Сканда Пурані місто згадується як «Пратікалпа» (що означає «початок Творіння»), вказуючи на його древнє походження. У Ведах і Упанішадах релігійне посилання на Удджайн зустрічається постійно.

У період Махабхарати, коли Індія знаходилась на піку своєї слави, це місто Мокши мало першорядне значення. Удджайн неодноразово згадується в стародавній літературі і в роботах великих письменників, таких як Калідас, Баана, В’яс, Шудрака, Бавабуті, Вілхан, Амрсінг і Парігупта.

Одним з аспектів релігійного значення Удджайну є те, що він являється одним з найсвятіших "Семи міст" - Сапта Мокша Пурі - семи святих міст звільнення. Це найпопулярніші місця паломництва в Індії, де, за віруваннями багатьох людей, вони можуть бути звільнені від мирського мандрування. У зв'язку з цим він також відомий як "Авантіка Пурі».

श्मशान उर्वरक्षेत्रं पीठं तु वनमेव पञ्च्येकै लभ्यन्ते महाकाल वनादृते

śmaśāna urvarakṣetraṃ pīṭhaṃ tu vanameva ca
 pañcyekai na labhyan‍te mahākāla vanādṛte

 Переклад: Махакала Вана (ліс Господа Шиви) - це священне місце, де існує злиття п'яти найбільших речей, чого немає ніде на землі, окрім як в Удджайні. Всі священні місця паломництва існують в Авантіка Пурі, або «Махакала Вані».

Сказано, що Удджайн знаходиться в особливому місці на планеті, там, «де всі гріхи приречені"; це священне місце, де можна отримати благословення Харсіддхі і Матріки, аспектів Божественної Матері. Там, де живе Бог, і навіть смерть отримає спасіння (мокшу).

Будучи одним з чотирьох святих місць Кумбха Мели, тільки Кумбх Удджайну відомий як Сімхаста Кумбх, через положення Юпітера в сузір'ї Лева (сімха означає «лев») протягом місяця вайшакха (квітень / травень). Віддані вірять, що живучи лише 5 днів в Удджайні під час сприятливих днів вайшакхи, можна досягти максимального просвітлення, і це прирівнюється до проживання протягом кількох мільйонів років в Каші (священне місто Варанасі).

Кумбха Мела проходить на річці Шіпра в Удджайні кожні 12 років, як і в усіх чотирьох священних місцях Кумбх, і в цьому році ритуали почнуться в день повного місяця 22 квітня. Святкування триватимуть до повного місяця 21 травня 2016 року.

 посилання на орігінал