Початок зимового періоду, коли стає менше світла в Північній півкулі, - це час свят, присвячених світлу, таких, як Дівалі і Різдво.

Цей найтемніший період року - це також час для народження світла на наступний рік. Відповідно до Санатан Дхарми, всі релігії і духовні шляхи святкують народження нового життя і нового світла в цьому сезоні.

На перших вихідних в грудні бхакти з багатьох країн зібралися у Вепі, Угорщина, для Даршану Вішвагуруджі і святкування 52-ї річниці Махасамадхі Шрі Діп Махапрабхуджі, зі Шрі Алакхпуріджі Сіддхапіт Парампари. Він був втіленням Світла, про що свідчить його ім'я Діп.

Вішвагуру Махешваранандаджі прекрасно пояснив на вечірньому сатсангу:

"Радість і страждання існують тільки тут, на Землі. Ми повинні реалізувати шакті, бхакті, г’яну, вайраг’ю, т’ягу, упараті, мумукштву (енергію, відданість, мудрість, відстороненість, відмову, піднесення над речами і бажання звільнення). Єдине, чого ми не повинні сторонитися – це любов, і відстороненість існує тільки з вайраг’єю. Ми молимося Махапрабхуджі, щоб Він був з нами як в ніргуна, так і в сагуна формі, і щоб благословив нас. Єдиний вихід з цього мирського страждання - садхана (духовна практика - мантра, медитація і т. д.), як сказав Холі Гуруджі в своєму бхаджані «Sadhana Cyara Karo Hari Pyara».

Його Святість Вішвагуруджі також пояснив і поділився з нами благословенням співання ОМ, універсального звуку. Резонанс цієї мантри регенерує і відновлює всі клітини і тканини людського тіла, так як енергія всього Творіння походить від OM. Методика безперервного співання ОМ називається ОМ Акханд.

Перший вірш «Шив Шадакшар Стотра» про ОМ як фундаментальний резонанс:

Я схиляюся перед ОМ – початком Всесвіту. Джерело всього існування, Світло, яке живе в кожному серці.

Медитація на ОМ веде до звільнення від переродження і смерті.

Все у Всесвіті – видиме і невидиме – походить від ОМ, існує в ОМ і розчиняється знову в ОМ.

ОМ – Найвище, всі Йоги медитують на ОМ.

Мої найглибші поклоніння святому ОМ – Джерелу світла, любові, істини і космічної гармонії.

Підйомною точкою уікенд-ретриту було також те, що Його Святість Вішвагуруджі представив славу Шрі Хануманджі, кумира і героя бхакт, слуги Господа Рами, у формі «Хануман Чаліси», написаної Святим Тулсідасджі. Ця релігійна пісня містить 40 віршів (звідси і назва «Чаліса») і усуває всі страхи, даючи силу і здоров'я.

IMG 8515a

IMG 8728a

 DSC6027

Посилання на орігінал