devpuriji

Парамйогешвар Шрі Девпуріджі вшановується як інкарнація Господа Шиви. Він жив в окрузі Сікар в Раджастхані з початку 18 століття і до середини 19 століття. Його ашрам Кайлаш в Раджастхані носить те ж саме ім'я, що й гора Кайлаш в Гімалаях.

Всі елементи йому підкорялися. Очевидці розповідали, як він ходив по воді і міг матеріалізувати і дематеріалізувати своє тіло за своїм бажанням. Він керував вогнем і дощем, як сам того бажав, і куди б він не йшов - ніде не залишав слідів на землі. Ніяка матеріальна чи астральна сила не могла зупинити Шрі Девпуріджі: в будь-який час він міг прийти, захистити і підтримати своїх відданих.

У своєму ашрамі в Кайлаші він проводив безліч прекрасних сатсангів (духовних зібрань), які залучали людей з усієї Індії. Любов Шрі Девпуріджі до тварин була така велика, що за ним постійно слідувало  стадо корів, козлів, зграї птахів, собаки і змії.

Шрі Девпуріджі залишив свою фізичну форму в 1942 році.  Він передав свої духовні благословення Бхагвану Шрі Діп Нараян Махапрабхуджі.