Різні види їжі

Йога розділяє три типи їжі згідно її якостям. Ці якості відповідають трьом гунам - саттва, раджас і тамас. Саттвічна їжа - лакто-вегетаріанська здорова дієта, що включає зернові, овочі, бобові, фрукти, горіхи, насіння, молоко і молочні продукти. Вегетаріанська їжа очищає фізичне тіло від токсинів і збільшує нашу опірність хворобам. 

«Всі істоти - діти Бога»

Крім аспектів здоров'я причиною є те, що всі істоти, включаючи тварин - діти Бога. Бог створив усіх нас. Світ Божий присутній в тваринах  також, як і в людях.

«Вішва Прані Мері Атма хе»

«Усі живі істоти - це я»

Всі істоти хочуть бути щасливі і врятуватися від страждань. Тварини відчувають страх і біль так само, як і люди відчувають страх і біль. Тварини теж бояться смерті, як і люди. Йога відкидає вбивство і поїдання тварин, так як в нас є вроджена усвідомленість, що дозволяє нам зрозуміти, що всі живі істоти єдині з вселенською свідомістю.

Існує прислів'я: «Ти - те, що ти їси». Два фактори - суспільство і харчування насправді визначають тип якостей, які розвиваються в людині. Неправильна дієта не тільки стає причиною фізичних хвороб, але також викликає занепокоєння розуму. Вона руйнує пранічну енергію і породжує агресію, депресію і страх. Ми чіпляємося за життя всім своїм єством і думаємо, що свобода і щастя є головною метою існування. Кожна тварина і кожна жива істота також хоче бути вільною                             і щасливою.      

Прана в їжі

Всі істоти: птахи, собаки, коні та корови інтуїтивно відчувають  небезпеку стихійного лиха. Таким же чином тварини інстинктивно передчувають свою смерть. За кілька днів до того як потрапити на бійню, тварини відчувають страх і занепокоєння. Страх смерті заполоняє все їхнє тіло, і їх залози внутрішньої секреції виділяють "гормони боротьби і втечі». Ці гормони осідають в тканинах тварини. Ми не можемо бачити ці тонкі речовини, заховані в м'ясі мертвого тіла, але неминуче поглинаємо страх смерті всякий раз, як їмо м'ясо.

Додатково до цього ми також поглинаємо прану тварини - тобто якості тварини та природу її свідомості. Це значною мірою обмежує наше духовний розвиток. Агресія і страх зі свідомості тварини глибоко проникають  в наший підсвідомий розум і знову спливають у свідомості в  годину нашої смерті. Також в медитації та молитві цей страх виникає кожного разу, коли ми заглиблюємося в себе. Саме через цей необгрунтований страх багато людей відчувають огиду або страх перед медитацією і релігією.

 Проте в якийсь момент ми повинні пройти через цей неусвідомлений страх. Або ми очищаємо себе усвідомлено через медитацію, молитву і добрі вчинки, або ми знову переживаємо страх в годину нашої смерті. Але в той момент ми нічого не зможемо вдіяти з цим. Наша доля пов'язана із законами карми. Цей зв'язок можна порівняти з труднощами, з якими зустрічається скелелаз, коли обриваетсяего мотузка. У цей момент його воля не матиме ніякої сили, ніякого впливу на наслідки. Він падає, хоче він того чи ні.